21. századi keresztfront
A 21. század politikai horizontjához illő posztliberális szintézis kollektívuma a nemzet lesz.
A 21. század politikai horizontjához illő posztliberális szintézis kollektívuma a nemzet lesz.
Míg Donald Trump 2016-os választási győzelme akár egy olyan véletlennek is tűnhetett, amin talán még saját maga és stábja is meglepődhetett, addig a 2024-es győzelme már nem hagyott kétséget afelől, hogy Trump korszakváltást hozhat nemcsak az amerikai, de a világpolitikában is. A sokakat meglepett, már-már földcsuszamlásszerű győzelem, a nagyvárosokban, a spanyolajkúak vagy a Z-generáció körében látott jobboldali elmozdulás pedig egyértelmű jele annak, hogy az amerikaiak változást akarnak és egyértelműen nemet mondanak a Demokrata Párt által felkarolt identitáspolitikára.
Van egy lényeges különbség, ami a saját magában, a civilizációs vívmányokban elbizonytalanodó Nyugaton belül ma nagy előnyünk: Magyarország soha nem volt gyarmatosító hatalom – olvasható a most megjelent Frontvonalban – Beszélgetések Szájer Józseffel című kötetben.
Ha valaki áttekinti Kincses Előd ügyvédi és politikai pályafutását, csodásan végigkövethető, hogy mind jog, mind erkölcs tekintetében megingathatatlan.
Nekünk az erkölcsi halált az jelenti, ha hagyjuk, hogy az abnormalitás legyőzze a normalitást.
Nem úgy néz ki a világ, mintha a béke és a szabadság korszaka közelítene, de ma is vannak olyanok, akik ezeket hirdetik, és a reménytelenségben sem adják fel.
Kodály mondta: Magyarország csak úgy maradhat fenn, ha lélekben minden magyar határőr lesz. Schmidt Mária – e könyv is bizonyítja – már régóta határőr.
A ma megnyíló múzeum látszólag Puskás Ferencről és az Aranycsapatról szól, de valójában mirólunk, magyarokról mesél. Arról a büszke népről, amelyik soha nem félt megvívni a küzdelmeit, sem a csatatéren, sem a tárgyalóasztalnál, sem a futballpályán.
Önmagunk centruma legyünk, ne mások perifériája: Közép-Európa a közép-európaiaké!
Polyák Gábor, az ELTE médiatudományi tanszékének vezetője Facebook-posztjában nem csak a BTK-t érintő baloldali indoktrináció kérdését húzta alá, de hitet tett a szakmaiságot mellőző politikai alapú kirekesztés mellett is.
Ha azt mondjuk, hogy Európa ma válságban van, annak egyik legfőbb oka, hogy az Európai Unió ma nem demokratikus.
Ellenálltunk a nácizmusnak, a szovjetizációnak és az amerikanizáció bicskája is kicsorbul rajtunk. Mert szívósak, tapasztaltak és ellenállóak vagyunk. Régiónk életképes és tettre kész. Ha összefog és közösen képviseli az érdekeit, senki nem hagyhatja figyelmen kívül!
Az 1956-os forradalom és szabadságharc jelentősége és üzenete az a feltétlen szabadságvágy, amely nem ismer gátat és nem tűr akadályokat.
A Nyugat nem tanult a kommunizmus bukásából.